Dla przyszłych i obecnych kredytobiorców

Elektroniczne Księgi Wieczyste po numerze KW

ekw.ms.gov.pl
Serwis umożliwia bezpłatne wyszukiwanie i przeglądanie treści ksiąg wieczystych na podstawie ich numeru.

Wyszukiwanie księgi wieczystej po numerze działki lub adresie nieruchomości [usługa płatna]

Strony znajdzksiege.pl, wieczyste.pl lub skaner.com umożliwiają uzyskanie numeru księgi wieczystej bez znajomości jej numeru. Przed wyborem konkretnego serwisu warto porównać koszty.

Kalkulator kredytowy

kalkulatory.gofin.pl/kalkulatory/kalkulator-kredytowy
Kalkulator kredytowy przydatny do porównywania wysokości rat malejących i równych oraz generowania harmonogramów spłat kredytu. W sieci są dziesiątki podobnych kalkulatorów.

Kalkulator kredytowy UOKiK

finanse.uokik.gov.pl/kalkulator-zmiany-oprocentowania
Kalkulator przygotowany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów służy do obliczania rat kredytu hipotecznego i wpływu zmiany oprocentowania na ich wysokość. Ważną funkcją kalkulatora jest możliwość obliczenia korzyści z częściowej nadpłaty kredytu.

WIBOR

bankier.pl/mieszkaniowe/stopy-procentowe/wibor
Aktualne stawki i wykres WIBOR 3M (3-miesięczny) i 6M (6-miesięczny) stanowiących podstawę kosztu kredytów ze zmienną stopą procentową. WIBOR docelowo zostanie zastąpiony przez stawkę WIRON.

Raport BIK [usługa płatna]

bik.pl/klienci-indywidualni/raport-bik
Raport zawiera szczegółową historię Twoich zobowiązań kredytowych. Dokładna analiza zebranych informacji jest bardzo ważnym elementem przygotowania Kredytobiorcy do ubiegania się o kredyt.

Alerty BIK [usługa płatna]

bik.pl/klienci-indywidualni/alerty-bik
Wiadomość z BIK poinformuje o zapytaniach instytucji finansowych o Twoją historię kredytową lub o ewentualnych opóźnieniach w spłacie istniejących kredytów. Dzięki alertom dowiesz się o każdej próbie wyłudzenia kredytu na Twoje dane osobowe.

Kalkulator opłat notarialnych

kalkulatornotarialny.pl
Koszt aktu notarialnego jest jednym z głównych wydatków związanych z zakupem nieruchomości. Zależy od rodzaju i wartości transakcji oraz żądań ujętych w treści aktu. Warto porównać wysokość taksy notarialnej przynajmniej w dwóch kancelariach notarialnych.

Geoportal

mapy.geoportal.gov.pl
Serwis zapewnia dostęp do danych przestrzennych. Umożliwia identyfikację poszczególnych działek, ich granic oraz położenia w stosunku do innych obiektów i infrastruktury technicznej (np. linii energetycznych, sieci wodociągowej). To tylko mała część możliwości serwisu. Dzięki niemu łatwiej ocenisz atrakcyjność nieruchomości z punktu widzenia własnych potrzeb i preferencji.

Krajowa Integracja Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego

integracja.gugik.gov.pl/mpzp/
Baza zapewnia dostęp do miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Na ten moment nie obejmuje wszystkich obowiązujących planów. Alternatywne rozwiązanie to Baza Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego. Dane o planach są dostępne również w Geoportalu jako warstwa „Plany zagospodarowania przestrzennego”.

Wycena mieszkania online [usługa płatna]

urban.one
Serwis przygotowuje wycenę mieszkania na podstawie realnych cen sprzedaży. Raport zawiera 10 historycznych cen transakcyjnych nieruchomości z okolicy. Prezentuje dodatkowo wiele interesujących informacji dotyczących otoczenia nieruchomości oraz rynku lokalnego. Niestety serwis wycenia nieruchomości tylko w największych miastach.
W internecie dostępne są również darmowe serwisy do generowania wycen, np. free.rentier.io (oferujący szerszy wybór miast) oraz sonarhome.pl.
Warto wiedzieć, że wyceny mogą się od siebie znacząco różnić. Połączenie kilku wymienionych narzędzi dostarczy nam dodatkowych argumentów przydatnych podczas negocjacji.

Raport o działce [usługa płatna]

ongeo.pl
Serwis generuje raport dotyczący wybranego terenu zawierający m.in. istniejące ograniczenia formalnoprawne i środowiskowe, analizę ukształtowania terenu i otoczenia, nasłonecznienia, zagrożeń i uciążliwości. Dodatkowe sprawdzenie działki zwiększy bezpieczeństwo inwestycji.

Raporty i statystyki

Aktualne statystyki z rynku nieruchomości

stateo.pl
Serwis, który w poglądowy sposób prezentuje dane z rynku nieruchomości w największych miastach w Polsce. Znajdziesz tam m.in. aktualne średnie ceny ofertowe w poszczególnych segmentach rynku oraz informacje o kondycji rynku kredytów hipotecznych.

Kwartalne raporty o kredytach mieszkaniowych i cenach transakcyjnych nieruchomości

amron.pl/strona.php?tytul=raporty-amron-sarfin
Raporty AMRON-SARFiN to cykliczne publikacje prezentujące informacje o rozwoju rynku kredytów hipotecznych i nieruchomości mieszkaniowych oraz analizy długoterminowych trendów.

Analizy rynku nieruchomości PKO Banku Polskiego

Wsparcie dla kredytobiorców

Program Pierwsze Mieszkanie

gov.pl/web/rozwoj-technologia/pierwsze-mieszkanie
Rządowe programy:
– Bezpieczny Kredyt 2%, czyli systemu dopłat do kredytu na zakup pierwszego mieszkania,
– Konto Mieszkaniowe, czyli systemu pomocy oszczędzającym na zakup pierwszego mieszkania.
Bezpieczny Kredyt 2% ruszył w lipcu 2023 roku.
Skontaktuj się ze mną, aby poznać szczegóły.

Rodzinny kredyt mieszkaniowy

bgk.pl/osoby-prywatne/mieszkalnictwo/rodzinny-kredyt-mieszkaniowy/
Program umożliwia uzyskanie rodzinnego kredytu mieszkaniowego z gwarancją wkładu własnego (finansowanie do 100% kosztu inwestycji) lub bez takiej gwarancji. Po wykorzystaniu kredytu możliwe jest skorzystanie ze spłaty rodzinnej. W przypadku narodzin drugiego dziecka BGK spłaci 20 tys. zł kredytu, w przypadku trzeciego lub kolejnego dziecka korzyść wzrasta do 60 tys. zł.
Skontaktuj się ze mną, aby poznać szczegóły.

Dopłaty do Odnawialnych Źródeł Energii (OZE)

mojprad.gov.pl
mojecieplo.gov.pl
Rządowe programy Mój Prąd i Moje Ciepło oferują dofinansowanie kosztów budowy mikroinstalacji fotowoltaicznych oraz zakupu pomp ciepła.

Wakacje kredytowe

podatki.gov.pl/wsparcie-dla-kredytobiorcow/
Jeśli jeszcze nie skorzystałeś z wakacji kredytowych, zrób to jak najszybciej. Program umożliwiał wstrzymanie płatności rat kapitałowych i odsetkowych nawet przez 8 miesięcy. Bez żadnych dodatkowych kosztów. Największe korzyści daje przeznaczenie zaoszczędzonych środków na nadpłatę kredytu.

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców

bgk.pl/programy-i-fundusze/fundusze/fundusz-wsparcia-kredytobiorcow/
Fundusz Wsparcia Kredytobiorców jest pomocą dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, a muszą spłacać raty kredytu mieszkaniowego.

Dane identyfikacyjne
Sylwia Domino
Działam na podstawie wpisu do rejestru pośredników kredytowych w Komisji Nadzoru Finansowego pod numerami RPK026732 oraz RHA0007477
Bądźmy w kontakcie
Serwisy społecznościowe
Dane identyfikacyjne
Sylwia Domino
Działam na podstawie wpisu do rejestru pośredników kredytowych w Komisji Nadzoru Finansowego pod numerami RPK026732 oraz RHA0007477

Copyright by Sylwia Domino. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Copyright by Sylwia Domino. Wszystkie prawa zastrzeżone.